Logo

15 Temmuz Milli İrade Destanı Yazarlık Yarışmasına 101 eser katıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi’ne bağlı Şehir Tiyatroları’nın düzenlediği ‘’15 Temmuz Milli İrade Destanı’’ yazarlık yarışmasına başvurular tamamlandı. Yarışmayla 15 Temmuz darbe girişimi benzeri bir felaketle tekrar karşılaşmamak için, gelecek nesillerimizin tiyatro sanatı üzerinden bilinçlendirilmesi amaçlanıyor. Yarışmaya Türkiye genelinde 19 ilden 101 eser katıldı. Yarışma sonuçları jürinin değerlendirmesinin ardından 3 Temmuz’da açıklanacak, 11 Temmuz’da ise ödül töreni yapılacak.

BİRİNCİ ESERE 20 BİN TL

Yazarlık yarışmasına katılacak eserler, oluşturulacak Seçici Kurul Üyeleri tarafından “konu, dil, süre, dramatik oyun yazma teknikleri ve yarışma amaçlarına uygunluk” kriterleri üzerinden değerlendirilecek. Yarışmada birinciliği elde eden eser sahibine 20 bin TL, ikinciye 15 bin TL, üçüncüye 10 bin TL ödül verilecek. Mansiyon almaya hak kazanan üç eser için ise ödül 5’er bin TL olacak. Ödül alan eser, birden fazla kişi tarafından ortaklaşa yazılmış ise, ödül miktarı aralarında eşit olarak bölünecek.

SEÇKİN BİR JÜRİ HEYETİ DEĞERLENDİRECEK

Yarışmanın seçici jürisi üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakülteleri, Devlet Konservatuvarları, Devlet Tiyatroları ve KBB Şehir Tiyatroları öğretim üyeleri, oyuncuları ve dramaturglarından oluşuyor. “15 Temmuz Milli İrade Destanı” Yazarlık Yarışması’nın başvuruları 28 Nisan’da tamamlandı. Toplam 19 farklı ilden 101 eser yarışma için gönderildi. Jürinin değerlendirme sürecinin ardından sonuçlar 3 Temmuz 2017 tarihinde Büyükşehir’in www.kocaeli.bel.tr internet sitesi üzerinden açıklanacak. Ödül töreni ise 11 Temmuz 2017’de yapılacak.

04.05.2017 12:40:34
© 2013 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Karabaş Mah.Salim Dervişoğlu Cad. No:80 41040 İzmit / Kocaeli
Desing By Bilgi İşlem Daire Başkanlığı