Logo

Başkandan Mesaj

Kıymetli Hemşerilerim,

 

Tiyatro, bizi bize anlatan ve hayatımıza ayna tutan en önemli sanat dallarından biridir. Her eser, insan temellidir. Hayal dünyamızı, içimizdeki sesi, düşüncelerimizi, duygularımızı, daha da özü içimizdeki bizi yansıtır. Okul gibidir; muhakkak her sahnesinde bir ders verir.

Bu özelliklerine istinaden Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz de kuruluşundan bu yana Şehir Tiyatroları’na büyük önem vermiş, gelişimi noktasında hiçbir fedakârlıktan kaçınmamıştır. Bugün gerek fiziki şartları, gerek oyuncu kadrosu, gerekse evrensel nitelikli oyunlarıyla Şehir Tiyatrolarımız dünya standartlarını yakalamış, uluslararası arenaya çok kez adını yazdırmayı başarmıştır. Bu gurur hepimizindir.

Ancak bizler ne kadar desteklersek destekleyelim, bir tiyatro seyircisiyle büyür-gelişir. Kocaeli, sanata ve sanatçıya değer veren elindeki mevcudiyetin kıymetini bilen bir şehir. Bunu korumak, gelecek nesillere aktarmak hepimizin ödevi olmalıdır. Oyunları izlemek, salondaki alkışlardan biri olabilmek tiyatroya katkı sunmak demektir. Hele ki oyunlarda verilen dersi alabiliyorsak, işte o zaman tiyatro amacına ulaşır. Her yıl salonlarımızı tıklım tıklım dolduran Kocaeli seyircisi, Şehir Tiyatrolarımızın bugünkü çıtasının gerçek sahibidir. Bu nedenle sizlere minnettarız.

Her yeni sezonda en iyisini ortaya koyma hedefiyle, yeni oyunların heyecanıyla sizleri selamlıyor olacağız. Bu kubbede hoş bir seda bırakmak ümidiyle hepinize bol tiyatrolu günler diliyorum. İyi seyirler…

 

                                                                                  İbrahim KARAOSMANOĞLU

                                                                             Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı

 

28.09.2016 16:31:11
© 2013 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Karabaş Mah.Salim Dervişoğlu Cad. No:80 41040 İzmit / Kocaeli
Desing By Bilgi İşlem Daire Başkanlığı