Mezarlıklar Şube Müdürlüğü

0262 322 15 25

0262 321 20 94

zafersevil@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Mezarlıklar Şube Müdürlüğü

Yuvacık Paşadağ’daki İSAŞ dolgu alanı ağaçlandırıldı

Tarih: 18 Ocak, 2020
a a a

Kocaeli genelinde yeşil alanları çoğaltan ve yeni yeşil alanlar oluşturarak vatandaşların daha güzel bir çevrede yaşamasını sağlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu alandaki çalışmalarını sürdürüyor. Başiskele ilçesinde dolum sahası olarak kullanıldıktan sonra toprak serilerek ağaçlandırılan Yuvacık Paşadağ Mahallesindeki İSAŞ dolgu alanında ağaçlandırma çalışmaları yapıldı.

18 BİN 600 METREKARE ALANA ÇAM FISTIK FİDANLARI DİKİLDİ

Yeşil alan olarak vatandaşların hizmetine sunulacak alana, 543 adet çam fıstığı fidanları Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ekiplerince dikildi. Fidan dikim çalışmaları öncesinde dolgu alanına bitkisel toprak serimi yapıldı. 18 bin 600 metrekare alana dikilen Çam Fıstığı fidanları ile dolgu alanı daha yeşil bir hal alacak.

DOLGU ALANLARI YEŞİLLENDİRİLİYOR

Dolgu alanı ilan edildikten sonra dolumu tamamlanan alanlar, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı tarafından yeşil alanlara çevriliyor. Dolgu alanlarına toprak serimi yapılarak, farklı türlerde ağaç dikimi yapılıyor. Yapılan çalışmalar ile vatandaşların memnuniyeti kazanılıyor.