‘’Asalet Kumkuması’’ yoğun ilgi görüyor

Kocaeli Şehir Tiyatroları, “Asalet Kumkuması” isimli oyun ile SDKM’de seyirci karşısına çıkıyor. Kocaeli seyircisine yaz akşamlarında açık havada tiyatro izleme keyfini yaşatan oyun, sezonun açılmasıyla birlikte SDKM’de sahneleniyor. Pervin Atamert tarafından Moliere’in “Kibarlık Budalası” isimli oyunundan uyarlanan oyunun yönetmenliğini Ali Düşenkalkar yapıyor. Büyük ilgi gören “Asalet Kumkuması” oyunu, 18-19-20 Ekim tarihlerinde SDKM’ Büyük Sahne’de seyirciyle buluşacak.

OYUNUN KONUSU
Moliere’in Kibarlık Budalası isimli oyunundan uyarlanan "Asalet Kumkuması" insanlığın eskiden beri var olan, onu gülünç duruma düşüren hallerini konu edip, kendi ile yüzleşmesini anlatıyor. Ait olduğu kültürü, sınıfı beğenmeyen, kendi geliştirmek değil de kendini inkâr etmek yoluyla hareket eden insanı zaaflarından yakalar. Bunu yaparken de meselesini ele alış biçimi olan komedi ile güldürür, eğlendirir, yadırgatır ve düşündürür.

Oyun adı: ASALET KUMKUMASI
Yazan: Jean-Baptiste Poquelin MOLIERE
Uyarlayan - Yönetmen yardımcısı: PERVİN ATAMERT
Yönetmen: ALİ DÜŞENKALKAR
Koreograf: CİHAN YÖNTEM
Dekor: TAYFUN ÇEBİ
Kostüm: FUNDA ÇEBİ
Müzik: GÜRKAN ÇAKICI

Oynayanlar
Aydın Sigalı
Çağrı Mengüç
Emel Pala
Emre Işık
Erdoğan Cengiz
Fatih Sevdi
İrem Kahyaoğlu
Ozan Şahin
Senem Akman
Tekin Ezgütekin
Tunç Efe
Ufuk Tuncer
Zeynep Özan

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım