KARANLIKTA KOMEDİ

75 DK
KARANLIKTA KOMEDİ
Yazan
Peter SHAFFER

Çeviren
Yıldız SERPEN

Yöneten
Serdar BİLİŞ

Dekor-Kostüm
Gamze KUŞ

Müzik
Çiğdem BORUCU

Işık
Cem YILMAZER

OYUNCULAR

Erdem IRMAK

İrem KAHYAOĞLU

Işık ÖZTORUN

Barış FALAY

Volkan DİNÇ

Çağrı MENGÜÇ

Senem AKMAN

Cemal ALDIÇ

Emre EFE

DAHA FAZLA

Peter Shaffer'in yazdığı Karanlıkta Komedi adlı oyun, 1960' lar Londra'sının çalkantılı günlerinde geçen, son derece basit bir düşünce üzerine kurulmuş, sofistike çok esprili, gürültülü patırtılı bir farstır.

Karanlıkta Komedi, ışıkların sönmesi ile birlikte karanlıkta el yordamı ile dolanan karakterler arasında geçen, ama bu kör döğüşünün ışık altında seyirciye sunulması düşüncesiyle yazılmış, en modern komedilerden biridir.

Heykeltraş Brindsley, Carol ile nişanlanmıştır ve Carol'un eski kafalı albay babasını etkilemek istemektedir. Ama hem Carol'un babasının hem de heykelleri satın almak üzere bir milyonerin geleceği gece sigortalar atar. Brindsley' in eski kız arkadaşı Clea gelerek, göz gözü görmeyen dairede kendisini gizler. Carol, nişanlısı Brindsley'in elini karanlıkta diğerlerinden ayıramaz. Oysa, Brindsley'in antika satıcısı eşcinsel komşusu ve Clea, Brindsley'in elini tanırlar. Aşkın gözü kör olabilir, ama duygularının olduğu yadsınamaz. Üstelik bu duyguları gizlemek ve başka türlü davranmakta çok zordur.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım