DAVET

90 DK
DAVET
Yazan
Firdevs Aylin TEZ

Yönetmen
H. Fatih SEVDİ

Yönetmen Yardımcısı
Ahsen Gül EVER

Dramaturg
Sevil KOÇ

Dekor ve Kostüm tasarımcısı
Nurullah TUNCER

Işık tasarımcısı
Nurullah TUNCER

Müzik Tasarım
Gürkan ÇAKICI

Ses Tasarım
Mehmet CEBE

Dekor Uygulama
Veysel ÇIRACI

Kostüm Uygulama
Emine Kaynak YILDIRIM

Görsel Tasarım
Aktürk AKSOY

Kostüm Tasarım Asistanı
Senem GELGİ

OYUNCULAR

Aydın SİGALI

Ufuk AŞAR

Ferdi YILDIZ

Funda İLHAN

DRAM-2 PERDE

Şehir Tiyatrolarımızın düzenlediği "15 Temmuz Milli İrade Destanı" adlı tiyatro oyunu yazma yarışmasında birinci gelen eser.

Bir Avrupa ülkesinde yaşayan Asım, zengin bir iş adamıdır. 2016 senesi Temmuz ayında ailesi ile birlikte İstanbul'a kayınvalidesini ziyarete gelmiştir. Ancak Temmuzun 15'inde hem Asım hem de Türk milleti , tarihinde çok kez olduğu gibi bir demokrasi sınavı verecektir. Asım ve oğlu o gece demokrasi mücadelesi için meydanlara akan kalabalıktan yalnızca bir kaçıdır. Asım hainler tarafından açılan ateş sonucu yaralanır, oğlu ise şehit düşer. Asım aldığı yara sebebiyle bir süre Türkiye'de, sonrasında ise yaşadığı ülkede tedavi görmeye başlar. Bu süre içinde Asım eşini de kaybeder. Hastaneden taburcu olan Asım bundan sonraki ömrünü 15 Temmuz gecesi yaşanan olayların gerçekliğini tüm çevresindekilere anlatmak ve ispat etmek için yaşayacaktır. Fakat bundan Asım'ın da haberi yoktur.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım