TAMAMEN DOLUYUZ

75 DK
TAMAMEN DOLUYUZ
YAZAN
BECKY MODE

YÖNETEN
VOLKAN DİNÇ

YÖNETMEN YARDIMCISI
SERHAT GÜZEL

DRAMATURG
SEVİL KOÇ

DEKOR TASARIMCISI
RONA TOPÇUOĞLU

IŞIK TASARIMCISI
EROL DİNÇDEMİR

EFEKT TASARIMCISI
İLKER SEVÜKER

KOSTÜM TASARIMCISI
EMİNE KAYNAK YILDIRIM

GÖRSEL TASARIM
AKTÜRK AKSOY

OYUNCULAR

AYTEK METE ELGÜN

KOMEDİ- TEK PERDE- (13+ YAŞ)

Konusu:

Tamamen Doluyuz adlı oyunda; New York’un en popüler restoranının bodrum katında rezervasyon telefonlarına bakan, Batı Amerika’nın orta bölgesinden gelen, kendi mesleğini yapamayan ancak para kazanmak zorunda olduğu için bu işi yapan bir gencin, Noel’e yakın bir iş gününe tanık oluyoruz.

Bir yandan aşırı yoğunluk, müşterilerin bitmek bilmeyen kapris ve istekleri… Bir yandan restoranın işletme gerçekleri; şefin sert tavrı, işini yapmayan, kaytaran çalışanlarla katlanan iş yükü…Bir yandan annesini birkaç ay önce kaybetmiş Sam’ın, Noel yemeğinde oğlunu yanında görmek isteyen,yalnız kalmış babası,Sam’dan hesap soran kardeşi ve Sam’ın hissettiği duygusal baskı…Ve öte yandan mesleğini yapma çabası,arkadaş dediği kişinin ego ve ezme hamlelerine maruz kalışı…Kısacası bu genç adamın içinde bulunduğu duygu ve durumlar içimizi acıtırken, kadın-erkek,genç-yaşlı,kültürel ve sosyolojik durumları farklı otuz karakterin renkliliği ve onlarla yapılan telefon konuşmaları oyunu güçlü bir komediye dönüştürmektedir.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım